Když se člověk vrhne na podnikání a dobře se mu daří, lze mu jedině závidět. Má vesměs práci, jakou chtěl dělat, může si ji zorganizovat podle svých přání a potřeb, vydělá si tak, a víc si v dnešní době snad ani nelze přát. Ovšem problém vyvstane v okamžiku, kdy se něco pokazí a takové podnikání vynášet přestane. Pak je totiž zle.
Určitě si dokážete představit, jak to vypadá, když má člověk hluboko do kapsy. A u podnikatele je to na rozdíl od spotřebitele navíc zkomplikováno i tím, že se musí starat nejen o uspokojení vlastních potřeb, ale i o to, aby dostali své i případní zaměstnanci, aby byly peníze na všechny povinné odvody a aby se i firma sama udržela v chodu. A to je starostí až nad hlavu.
A jak se takové starosti zvládají? Pokud to nejde jinak, bere si takový člověk půjčku. Ta totiž často bývá tím jediným řešením, jež ještě zbývá, když se peněz nedostává a není pravděpodobné, že by se takový osud dal zvládnout vlastními silami.
Ovšem vzít si půjčku, to znamená mimo jiné i přesvědčit věřitele, že je dotyčný žadatel schopen a ochoten všechno vrátit. Že si peníze nestrčí do vlastní kapsy, neutratí je a neřekne ‚pardon, nemám z čeho vracet‘, respektive se poskytovateli přímo nevysměje s tím, že není kde brát a ať se tento třeba i soudí.
A přesvědčit o schopnosti a ochotě splácet, to nebývá lehký úkol. Zejména v bankách, které si ve snaze zabránit ztrátám kladou podmínky, jež jsou hodně přísné a z nichž se tu neslevuje. A proto jsou často ideálním řešením nebankovní hypotéky bez registru. U těch se totiž dává do zástavy nemovitost, čímž se zaručí splácení a odpadá tak potřeba zkoumat zevrubně finanční a majetkové poměry toho, kdo se o půjčku uchází. A tento tak získá potřebné peníze daleko snáze. A za tak výhodných podmínek, že to možná přímo mile překvapí.
A s pomocí takových peněz se pak dá nejedna firma zachránit.