Přírodní kámen je stavební materiál, bez něhož si nedovedeme představit historii naší země. Jen se rozhlédněte kolem sebe, kolik je u nás hradních zřícenin, hradů a zámků, kde kámen dominoval při výstavbě obvodového zdiva i vnitřního uspořádání každého objektu. Z kamene se stavěla celá města, měšťanské domy a můžete je obdivovat v městských památkových rezervacích v Telči, Českém Krumlově, Českých Budějovicích, Domažlicích, v Chebu, Žatci, Třeboni, v Táboře, ve Slavonicích či v Prachaticích.
Kámen se využívá velmi dlouhou dobu i jako obkladový materiál a pro výstavbu dlažeb a chodníků, vytváří velmi zajímavé estetické prvky v interiéru, v opláštění budov či na okrasných částech zahrad, v parcích, nákupních centrech a na dalších místech ve městech i obcích.
Jedním z vyhledávaných a velmi působivých přírodních nerostů je i brazilský kvarcit. Vyskytuje se převážně v této části Latinské Ameriky, odkud doputoval i na náš trh.
Co víme o kvarcitu
Úžasná barevná variabilita – kdokoli se rozhodne pro kvarcit Brasil https://www.stoneexpert.cz/kamenny-obklad-venkovni-kvarcit-brasil/, má na vybranou obrovské množství barevných variant, což vám může poměrně znesnadnit výběr toho pravého řešení, vhodného pro vaši stavbu či zahradu. Těch základních variací existuje několik desítek a mnohé z nich mají i své názvy, jako např. „Stone Wood“, „Arezzo“, „Gold MAcaubas“.
Tvrdost a pevnost – kvarcit se vyznačuje mimořádnou tvrdostí a odolností vůči mechanickému namáhání, údajně jde o materiál stejně tvrdý jako žula, což jej předurčuje pro aplikace výrazně zatěžované chůzí i relativně těžkými předměty.
Tepelná vodivost – přírodní kámen velmi dobře vede teplo a uvolňuje jej do okolního prostředí poměrně pomalu, což je ideální pro podlahové vytápění. Můžete pak doma po kvarcitové podlaze našlapovat i bosými chodidly a bude to pro vás velmi příjemný, relaxační zážitek.