Vše připraveno – největších úspěchů dosáhnou v životě lidé, kteří věnují dostatek času důkladné přípravě nebo tréninku. Samotný závěr bývá jen pomyslnou „třešničkou na dortíku“ a to samé platí i o stěhování. Aby měla akce rychlý spád, musíte mít v den D vše nachystáno, zabaleno, promyšlen plán a strategii, jak postupovat, a mít k dispozici časový odhad. V okamžiku, kdy si vyzvedáváte vůz z půjčovny dodávek , byste měli vědět, na jak dlouho bude zapotřebí, a nesmí vás zdržovat žádné nedodělky.
K nedodělkům patří problémy s předáváním bytu, kdy např. pronajímatel zjistí vámi zaviněnou závadu (prokopnuté dveře nebo ulomená klička u okna atp.) Problémy mohou být i organizačního rázu, např. nezajištěné místo k parkování, nedomyšlené situace, kdy neprojdete s nábytkem dveřmi, neotočíte se se skříní na schodech atd. To vše vás zbytečně zdržuje a tím se prodraží a zkomplikuje i pronájem vozidla.
Noční akce – existuje i možnost, a docela reálná, stěhovat v noci. Podmínkou je pouze ohleduplnost vůči obyvatelům bytového domu, ovšem pokud stěhujete rodinný dům nebo rekreační nemovitost na polosamotě, nic vám nebrání v uskutečnění tohoto plánu.
Existují i stěhovací firmy, které se na noční stěhování specializují, ovšem pochopitelně levnější je svépomocná akce, tak trochu v dobrodružném duchu, ale výrazně příznivější. Proč? Na to je jednoduchá odpověď:
V noci je klid – nikde žádní zvědavci, co by vaše počínání komentovali a zbytečně by zdržovali. Mnozí esoterici vám potvrdí, že spící lidé nevyzařují v takové intenzitě negativní myšlenky a tím pádem je i v noci v dané lokalitě méně rušivých vlivů.
Je menší provoz – a tím pádem nižší pravděpodobnost nehody. Pokud budete dostatečně rozpohybovaní, nebudete mít problémy s usínáním, ostatně není nutné stěhovat celou noc, nakládat do vozidla můžete již za soumraku a závěr akce s vykládkou ukončit už kolem druhé hodiny ranní. Vůz pak pohodlně vrátíte až druhý den.