Slevy jsou velice lákavé, kdo by nechtěl nějakou tu korunu ušetřit. Ale i při výhodných nákupech bychom měli být opatrní, ono nikdy nic není takové, jak se na první pohled zdá. Nejvýhodnější jsou povánoční slevy, ty mohou být opravdu veliké a někdy trvají i po novém roce. Ne vždy ale poutače, které nás na výhodné nákupy upozorňují, mluví pravdu.
Za prvé si zkuste dané zboží vyhledat a zjistit jeho původní cenu. Možná budete nemile překvapeni, že sleva až tak výrazná není, možná se vám stejný produkt podaří najít i levněji. Někdy se vyplatí počkat, za pár dnů může být skutečná sleva opravdu markantní, neboť slevové akce jsou většinou v několika etapách. Někdy postačí jen lehce poodlepit štítek se slevou a hned budete mít jasno v tom, jaká je skutečnost.
Zavádějící jsou také ceny, u kterých se objevuje malé znaménko ve tvaru hvězdy. Jedná se o produkty, jichž se sleva týká pouze v případě, že zakoupíte více jak jeden kus. Tak buďte pozorní, aby nedošlo k překvapení u pokladny při placení. Možná by bylo dobré se zeptat personálu v obchodě. Svoji stížnost můžete kdykoliv směřovat na Českou obchodní inspekci.
Poukázky všeho druhu, papírky lákající svým textem, a to hlavně na výhodné nákupy se slevou apod. Takový malý, nepatrný zádrhel spočívá v tom, že sleva bude poskytnuta pouze v případě, že nakoupíte zboží nad určitou částku. Pak je otázka, zda je vůbec výhodné nakupovat za každou cenu něco jen kvůli slevě. Dobrá ráda zní, vše do posledního písmenka pořádně přečíst.
Ušetřit na něčem šedesát, sedmdesát nebo dokonce osmdesát procent zní velice lákavě. Ale pozor, může se jednat o zboží, většinou tomu tak je, které je tzv. ležákem a není už zrovna v kurzu. Obchody se tak snaží zbavit toho, o co není tak velký zájem. A kupovat si něco jen proto, že je to levné, i když se to vůbec nelíbí, je přeci jen hloupost.
Při nakupování prostě mějte oči otevřené a nenechte se napálit.